PRZEPISY

Podkłady pod tort – funkcjonalne i estetyczne niezbędniki każdego cukiernika

Podkłady pod tort – funkcjonalne i estetyczne niezbędniki każdego cukiernika

Każdy cukiernik zajmujący się przygotowaniem pysznych i wystawnych tortów powinien wyposażyć się w wiele różnych typów podkładów. Akcesoria te są niezbędne do tego, aby zapewnić wypiekom odpowiednią podstawę oraz zadbać o ich stabilność. Co więcej, elementy te pełnią również funkcję dekoracyjną. Jeśli chcesz zaskoczyć gości na swoim wydarzeniu, wybierz odpowiedni podkład dla swojego tortu!

Jakie są funkcje podkładów pod torty?

Podkład pod tort pełni wiele funkcji. Jest to przede wszystkim trwały i sztywny element ułatwiający transportowanie wypieków, również tych wielopiętrowych. Tworząc wysokie, kilkupoziomowe ciasta, można dodatkowo wyposażyć się w podkład z dziurką, w której umieszcza się wspornik. Taka konstrukcja pozwoli bezpiecznie przenieść tort w dowolne miejsce, przechować go w lodówce, a następnie pięknie wyeksponować na danej uroczystości.

 

Bardzo ważne jest to, aby dobrać odpowiednią podstawę dla wypieku. W profesjonalnych sklepach cukierniczych, takich, jak tortytorty.pl, można znaleźć wiele modeli podkładów, które dopasujesz do konkretnych ciast. Wyróżnia się m. in.:

  • podkłady cienkie o grubości ok. 2 mm, które będą idealne pod bardzo lekkie wypieki. Stosuje się je również pomiędzy warstwami piętrowych tortów,
  • podkłady średniogrube o grubości ok. 3 mm,
  • podkłady grube stosowane w tortach wykonanych np. w stylu angielskim, który zakłada tworzenie dużych, ciężkich i bogato zdobionych warstw. To właśnie w ich przypadku najlepiej sprawdzają się mające co najmniej 1 cm grubości podkłady.

Praktyczne i solidne podkłady pod torty

Podkłady pod torty wykonane są najczęściej z wielowarstwowej tektury pokrytej powłoką zabezpieczającą. Dostępne są także cienkie podkłady dwustronnie laminowane, które są odporne na przenikanie wilgoci i tłuszczu. Stosuje się je pomiędzy warstwami piętrowego ciasta. W efekcie stanowią one trwałą podstawę pod wypiek, ale nie tylko. akie produkty pełnią również funkcję dekoracyjną. Ze względu na to, że dopełniają one w niesamowity sposób stylizację tortu, warto wybrać podkład o odpowiedniej grubości i kolorystyce.

Podkłady do tortów dostępne są w różnych kształtach. W zależności od kształtu tortu można zdecydować się na podkłady kwadratowe, okrągłe albo prostokątne w różnych rozmiarach. Dzięki nim starannie przygotowany wypiek prezentuje się fenomenalnie i jeszcze lepiej wpisuje się w charakter danej uroczystości czy imprezy.

 

Akcesoria te występują w wielu niecodziennych barwach, dzięki czemu można dopasować je do różnych uroczystości. Możesz zdecydować się m.in. na uniwersalne podkłady złote albo podkłady srebrne. Pięknie wyglądają również podkłady białe, które będą świetnym pomysłem, jako w dekoracje weselne czy pierwszokomunijne. Z kolei podkłady kolorowe, np. różowe, błękitne, zielone czy pomarańczowe są idealne na urodziny oraz imieniny. Ponadto warto zwrócić uwagę, że niektóre podkłady posiadają niestandardowe elementy, takie jak gładkie albo karbowane brzegi, które jeszcze bardziej podkreślają wyrafinowany charakter wypieku.

 

Nie tylko ciasta można pięknie wyeksponować za pomocą podstaw. Wybierając podkłady pod monoporcje czy typu bankietówka, możesz efektownie podać mniejsze ciasteczka, babeczki bądź właśnie monoporcje. Takie akcesoria wyposażone są często również w uchwyt ułatwiający przenoszenie. Co więcej, podkłady tego rodzaju mogą być wykonane z tektury albo z plastiku.

Redakcja
the authorRedakcja

Dodaj komentarz